Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P - parkovací hodiny

Autor Lída
Předmět ZTP/P - parkovací hodiny
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu, zda majitel průkazky ZTP/P může krátkodobě ZDARMA  zaparkovat v místě zpoplatnění, kde jsou umístěny parkovací hodiny - a zda může krátkodobě zaparkovat v pražských zonách s "modrým pruhem" v jiné části Prahy, než má trvalé bydliště. Moc děkuji za zodpovězení.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lído,

pokud máte parkovací průkaz tak krátkodobé stání v zónách s modrým pruhem je zpravidla určitým způsobem tolerováno. Není k tomu však žádný právní předpis. Je to na toleranci městské policie.

S pozdravem

Václav Krása