Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zápočet do důchodu.

Autor Lydie Lukšíková
Předmět Zápočet do důchodu.
Dotaz Přeji hezký den. Má paní sousedka celodenně pečuje o matku svého přítele, která pobírá příspěvek 18.000 Kč. Je možné, aby tato celodenní péče byla mé sousedce uznána, jako zápočet do důchodu? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Lydie Lukšíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lukšíková,

především matka přítele Vaší sousedky nemůže pobírat 18 000,- korun na péči, protože nejvyšší částka je 12 000,- Kč. pravděpodobně je to i s důchodem. Pokud bydlí ve společné domácnosti a Vaše sousedka je hlavní pečující osobou, tak péče je jí započítávána jako odpracovaná doba do nároku na starobní důchod. Je však důležité, aby o tom, že Vaše sousedka je pečující osobou bylo provedeno písemně se souhlasemosoby o kterou pečuje. Toto prohlášení je třeba odevzdat na ÚP příslušnému bydlišti.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji