Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Volno v práci

Autor Libuše Panáková
Předmět Volno v práci
Dotaz

Dobrý den, pane Krása, mám dotaz ohledně volna v práci při péči o postiženého syna. Je mi 62 roků, jsem starobní důchodkyně a pracuji na 4 hod. na směny. Mám těžce postiženého syna, který navštěvuje denní stacionář. Stacionář je v červenci na 3 týdny uzavřen. Mám nárok na nějaké volno (i neplacené) nebo jsem nucena na tuto dobu čerpat dovolenou? Nejde mi o to, mít tuto dobu zaplacenou, jde mi o to, abych část své dovolené mohla vyčerpat ke svému odpočinku a na dobu, kdy je stacionář uzavřen mít volno neplacené. Podotýkám, že žiji s manželen, který se po dobu, kdy syn je ze stacionáře odpoledne doma a než příjdu z práce o syna stará. Děkuji za odpověď Libuše Panáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Panáková,

můžete požádat zaměstnavatele o neplacené volno,m ale záleží na zaměstnavateli, zda Vám to umožní, jinak budete muset čerpat dovolenou.

S pozdravem Václav Krása