Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ulcerózní kolitida a diabetes

Autor I.J.
Předmět Ulcerózní kolitida a diabetes
Dotaz Dobré odpoledne, dovoluji se na vás obrátit s dotazem a prosím o radu. Jedná se o dítě 7 let s diagnozou - Ulcerózní kolitida a diabetes na jaký příspěvek bychom měli nárok. Je plně a celodenně závislá na péči - strava, aplikace inzulínu atd. a to i ve škole. Bohužel máme pouze první stupeň, což je 3000,- Kč. Doplatek za léky je také náročný, do zaměstnání matka jít nemůže, dítě se o sebe samo není schopno ve svém věku postarat. Chodí s ní i na vyučování. Ještě abych vše uvedla na pravou míru, jedná se ne o mě, ale o švagrovou, tudíž o moji neteř. Za jakoukoliv radu moc děkujeme.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

domnívám se, že byste měla požádat o zvýšení příspěvku, protože Vaše dítě opravdu potřebuje celodenní péči. Domnívám se, že by mohl být přiznám až III. stupeň, minimálně II.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.