Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

souběh úřadu práce a péče o maminku.

Autor Dana Karolová
Předmět souběh úřadu práce a péče o maminku.
Dotaz

Dobrý den,

Moje maminka pobírá příspěvek na péči ve 4.stupni,já jsem pečující osoba.Zároven jsem vedena na  Úřadě práce,protože pobírám rentu pro nemoc z povolání a pojištovna,která mi tuto rentu vyplácí,potřebuje potvrzení,že jsem vedena na ÚP,jinak by mi rentu nevyplácela.

Počítá se mi tato doba do náhradní doby pojištění?K vůli důchodu.

Děkuji,s pozdravem Dana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Karolová,

doba péče se Vám plně počítá do náhradní doby pro účely starobního důchodu. Pokud byste neměla péči o Vaši maminku, tak doba evidence na ÚP se započítává v délce pouze jednoho roku o osob do 55 let a tři roky u osob starších 55 let. V případě, že byste přestala pečovat, tak je nutné si najít alespoň nějaké zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji