Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Soc.a Zdravotni pojisteni

Autor Jana Jechova
Předmět Soc.a Zdravotni pojisteni
Dotaz

Dobry den,chtela bych se zeptat,pecuji o babicku,ktere je 85 let,od statu dostavam castku 4000 kc,plati za mne stat social.a zdravotni pojisteni?Nekde jsem se docetla ,ze tato castka spada do 2.stupne bezmocnosti Dekuji za brzkou odpoved

                                                                                       Preji krasny den

                                                                                        Jechova Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jechová,

pokud jste na oddělení sociální péče, který přiznal Vaší babičce příspěvek na péči, vedena jako osoba pečující tak zdravotní pojištění za Vás platí stát a doba péče se Vám počítá do odpracovaných let na důchod. O tom, že jste osobou pečující musí být písemné prohlášení Vaší babičky na oddělení sociální péče. Jen upozorňuji, pokud mimo péči máte výdělečnou činnost, tak z této činnosti musíte platit sociální i zdravotní pojištění.

S pozdravem Václav Krása