Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení příspěvku

Autor Dušan
Předmět snížení příspěvku
Dotaz Dobrý den , prosím o váš názor .Moje sestra má přerušenou míchu v 7 obratli hrudním .Ve věku 36 let byla uznána plně invalidní na základě psychiatrické diagnozy .Od narození trpěla epilepsií,byla osvobozena od tělocviku .Ve věku 53 let došlo k přerušení míchy.Setra je plně inkotinentni , má nejtěžší formu spascitidi dk .Má epicistostomii .V dusledku psychiatrické nemoci není orientovaná v čase a prostoru .Nekomunikuje standartním spůsobem .Při operaci ji bylo odebráno řebro.Musím ji počas 24 h. polohovat .Je odkázána na moji pomoc ve všech oblastech života .Je to ležák ,sama se neposadí .Na doporučení všech lékařú jsme se odvolali a žádali jsme stupeň IV. oproti přiznanému stupni III.Komise jako trest za to že jsme si dovolili odvolat se nám nedala IV.stupen a nepotvrdila III. ale jako trest nám napsala že ji patří stupeň II.Jako zmocněný zastupce jsem se učastnil jednáni kde jsem poukázal na ignoraci lekařské dokumentace a jasneho vyjádření ošetřujících lékařu moji sestry.Následne nás předvolali před komisi protože zatím moji sestru nevideli a posoudili ji na stupen II.jen tak ze zleho rozmaru.Prosím Vás jak máme postupovat před samotnou komisi.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dušane,

především je nezbytné, abyste měli co nejnovější lékařské zprávy o zdravotním stavu Vaší sestry a asi by bylo dobré, kdybyste měli také výsledek sociálního šetření u Vás v bytě, které musí provést sociální pracovnice úřadu práce. Ten by měl potvrdit, že Vaše sestra si sama není schopna nic udělat. Přímo při jednání musíte trvat na tom co všechno musíte sestře dělat a s čím jí pomáháte.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.