Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

RP a PnP

Autor Hanka N.
Předmět RP a PnP
Dotaz

Dobrý den,

můj dotaz spočívá v tom,že v součastné době vůbec nevím na co mám nárok.Starám se o postiženou dceru,které je 26měsíců (DMO,mentální retardace a epilepsie).Jediné co pobírám je rodičovský příspěvek. Četla jsem že znovu obnovili souběh rodičovského příspěvku a příspěvku na péči.Ráda bych věděla na co mám nárok a jakým způsobem mám postupovat.Finanční situace je dost náročná.Ježdění na rehabilitaci,po kontrolách u lékařů,léky,a další dvě děti naštěstí zdravé a studující na střední škole je taky náročné. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Hanka N.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hanko,

od 1. 12. 2012 vstupuje v účinnost zákon č. 331/2012 Sb., který opět umožňuje souběh RP a Pnp. Doporučuji Vám , abyste si po tomto datu podala žádost o přiznání PnP na  Vaši dceru. Žádost se podává na formuláři, který najdete na stránkách www.mpsv.cz. Žádost podejte na ÚP doporučeným dopisem nebo přes podatelnu úřadu s potvrzením.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.