Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkazky ZTP a ZTP/P

Autor Ivana Bučková
Předmět průkazky ZTP a ZTP/P
Dotaz

Dobrý den,

od příštího roku se ruší průkazky ZTP a ZTP/P a budou nahrazeny novými. Bude výměna probíhat automaticky nebo se o ně bude muset žádat? 

Dále jak to bude s označením aut, bude se o

výměnu muset  žádat, nebo provedou výměnu automaticky?

Toto jen komentář - ještě když se průkazky vydávaly svazem invalidů, dostala ji dcera trvalou, pak ze průkazky změnily a přešli  na okresní úřady tak ji dostala dcera na dobu určitou, proto ji můsíme průběžně prodlužovat i když je dcera poze starší a její stav se nezlepšil. Jen vprůběhu posledních 3 let u nás byli sociální pracovníci na návštěvě 3x kvůli   přešetření stávajících příspěvků. Zabírá to čas lékařům, sociálním pracovníkům i mě a při tom se stále zjišťuje a dokazuje stále to samé dokola. A nyní se chystá další kolo škatulat hýbejten se. Zdá se mi to poněkud kontraproduktivní. Rozhodně to nezjedenošuje život postiženým. Snad jen že státní kasa "možná" ušetří. 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bučková,

jak píšete, Vaše dcera již průkazku má a průkazky již vydané mají platnost do konce roku 2015. Pokud v průběhu její platnost ale skončí, budete si muset o průkazku zažádat.

S pozdravem Václav Krása