Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prodlužování pracovní smlouvy

Autor Marian Valášek
Předmět Prodlužování pracovní smlouvy
Dotaz Dobrý den pane Krása, mám dotaz pracuji 10 let ve výrobním družstvu invalidů. Smlouvu mám prodlužování 14*. Posledních 6 let nám píší , že dochází k dohodě o změně sjednaných pracovních podmínek takto: pracovní smlouva uzavřená na dobu určitou a to na rok se prodlužuje z vážných provozních důvodů např. do 31.12.2016. Musí dodržovat družstva invalidů zákoník práce a je možné neustále prodlužovat smlouvy? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den pane Valášku,

zákoník práce připouští několikrát prodloužit pracovní smlouvu uzavřenou na dobu určitou. Domnívám se však, že šest let je opravdu divné. Nejlépe bude, když se obrátíte se stížností na Inspekci práce, která má pracoviště v každém okresním městě. Můžete se také obrátit na úřad práce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.