Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek při péči

Autor Žaneta
Předmět příspěvek při péči
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, mám dceru která vlastní ZTP/P . Za necelý týden jí bude 18.let. Tak minulý měsíc byla u mě úřednice , že musí její zdravotní stav znovu prošetřit kvůli příspěvku při péči. A to mi řekla, že budu pobírat dále příspěvek při péči i když je to v šetření a to jsem tenhle měsíc nic od nich nedostala. Můžou mi to zastavit? I když mi řekla úřednice, že budu pobírat dále ten příspěvek. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Žaneto,

domnívám se, že příspěvek by Vám měl být vyplácen i nadále, dokud nedojde k novému rozhodnutí o PnP. I zastavení výplaty příspěvku musí být na základě rozhodnutí. Pokud jste ještě nic nedostala, že na ÚP je nyní zmatek a nezvládají spíše rozesílat příspěvky.

S pozdravem Václav Krása