Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspevek na péči1

Autor Jana Nováková
Předmět příspevek na péči1
Dotaz Dobrý den,pečuji o tchýni,které je 79let a do roku 2008 pobírala příspěvek na péči 2 stupně převážná bezmocnost.Od 1.1.2009 bude pobírat příspěvek 1 stupně.Chci se zeptat jak to,že bude mít příspěvek 1 stupně,když si vlastně nic sama neudělá.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

reaguji na Váš dotaz týkající se péče o Vaši tchýni a jejího příspěvku na péči. V této souvislosti by bylo dobré vědět z jakého důvodu byl Vaší tchýni příspěvek na péči snížen. Příspěvek na péči bývá snižován např. v případech, kdy se sociální pracovník nebo posudkový lékař domnívá, že se zdravotní stav žadatele významně zlepšil. V této souvislosti bych Vám doporučila pečlivé prostudování podmínek pro přiznání příspěvku na péči a zvážení odvolání, podání námitky nebo podání nové žádosti.

Všechny potřebné informace najdete na webových stránkách Národní rady osob se zdravotním postižením ČR (www.nrzp.cz - odkaz na poradnu). Nebo zde:

http://www.nrzp.cz/prispevku-na-peci/

Byl-li Vám příspěvek snížen na základě přezkoumání zdravotního stavu Vaší tchýně (např. po podání nové žádosti o tento příspěvek), dostali jste od úřadu rozhodnutí a proti tomuto rozhodnutí máte právo se odvolat do 15 dnů. Pokud jste od úřadu dostali pouze oznámení, máte právo podat proti němu do 15 dnů námitky. V obou případech je potřeba reagovat písemně. Pokud již lhůta 15 dnů vypršela, nezbývá než podat novou žádost. Problematika příspěvku na péči je velmi složitá a důvodu pro snížení je také mnoho. Pokud byste v materiálech, které Vám posílám, nenašli odpověď na Váš dotaz, budeme rádi, když se obrátíte na pracovníky naší poradny, kteří Vám rádi pomohou.

 

S pozdravem a přáním příjemného dne

Václav Krása