Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na péči-celiakie

Autor Petra Dvořáková
Předmět příspěvek na péči-celiakie
Dotaz

Dobrý den, moje 5 letá dcerka má celiakii a protože v naší školce nejsme jediní, poradili nám, abychom si zažádali o příspěvek na péči  (všechny ostatní děti ho již dostaly). Já jsem zažádala v červenci 2012 a dnes, 1. května 2013 mám sice již asi 2 mesíce dopis o přerušení řízení, ale výsledek pořád žádný. Byla jsem se na úřadě i osobně ptát, ale jediné co mi řekli bylo, že nemají posudek. Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká lhůta, do kdy mi má úřad odpovědět na mojí žádost a já pro to mohu něco udělat?

A dále bych se chtěla zeptat, zda je v případě celiakie nějaký předpis či doporučení tento příspěvek udělit? Je mi jasné, že se posuzují případy individuálně, na druhou stranu jako spousta dalších je i tato záležitost finančně značně náročná.

 

Předem Vám moc děkuji za odpověď, radu a přeji Vám pěkný den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dvořáková,

správní řád sice stanoví lhůty pro správní řízení, ale nestanoví přesně lhůtu pro přerušení řízení při požadavku na další úkony. Doporučuji Vám podat stížnost k ministryni L. Müllerové na nečinnost úřadu. Jinou cestu nevidím. Pokud jde o vlastní příspěvek, tak žádný předpis nestanoví, že při celiakii náleží nějaký stupeň PnP. Zpravidla je přiznáván II. stupeň.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.