Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na péči

Autor Jitka Volfová
Předmět příspěvek na péči
Dotaz

Dobrý den,  prosím Vás o odpověď na mou otázku ohledně příspěvku na péči pro mou maminku.

V říjnu minulého roku jsme podávali žádost o zvýšení příspěvku na péči. 18. dubna maminka zemřela. Do dnešního dne nebylo rozhodnuto. Zajímalo by mě jestli máme nárok na vyplacení příspěvku v případě že bude rozhodnuto o zvýšení, popř. jaký bude postup úřadu práce. Jestli vůbec nějak rozhodne. Poslední dopis byl o přerušení řízení z důvodu posuzování zdravotního stavu.

Děkuji předem za odpověď.  S pozdravem Jitka Volfová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Volfová,

pokud ještě nebylo rozhodnuto a nebylo provedeno sociální šetření, tak nemáte nárok na vyolacení příspěvku. Pokud již bylo provedeno sociální šetření, tak byste měli mít nárok na výplatu tohoto příspěvku.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.