Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na péči

Autor Petikova andrea
Předmět Příspěvek na péči
Dotaz Dobrý den du k vám s prozbou a poradit se brala jsem přispěvek na péči na dceru a druh se zaměstnal v ňemecku tudiž mi byla péče zamitnuta že ma pojištěni v německu a že mam žádat tam ale ňemecko chce ponas papir o posrobnosti a pak se zjisti zda mam sanci zadat v nemecku muzete poradit dekuji petikova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petiková,

pokud žijete v České republice a máte tady trvalé bydliště, tak je zcela jedno zda Váš druh pracuje či nepracuje v cizině. Příspěvek na péči je přiznáván osobě se zdravotním postižením, tudíž ve Vašem případě Vaší dceři. Nevěřím tomu, že v odůvodnění o odebrání příspěvku bylo uvedeno, že by Vám byl odňat z důvodu práce Vašeho druha v Německu a dále, že máte v Německu požádat o příspěvek. Pokud však máte trvalé bydliště v Německu, tak pak Úřad práce postupoval správně. Prosím, pošlete mi na adresu v.krasa@nrzp.cz oskenované rozhodnutí o zamítnutí příswpěvku na péči a hlavně odůvodnění.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji