Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na péči - hlavní pečující osoba

Autor Helena Gomoláková
Předmět Příspěvek na péči - hlavní pečující osoba
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

   moje maminka pobírá PnP. Můžu být vedena jako hlavní pečující osoba jako dcera

neb to musí být někdo jiný, protože já mám povinnost o ni pečovat ze zákona jak mi

vysvětlila úřednice vyřizující žádosti?

 

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gomoláková,

hlavní pečující osoba může být kterákoliv osoba, která bude zajiš´tovat péči o Vaši maminku. Můžete to být Vy i někdo jiný. V zákoně o rodině je uvedeno, že děti se mají start o svoje rodiče, z této formulace však nic nevyplývá pro péči o rodiče, který je závislý na pečující osobě.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.