Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na péči - Důležité

Autor Kateřina Krejčová
Předmět Příspěvek na péči - Důležité
Dotaz Vážený pane, pracuji v Domově pro seniory jako sociální pracovnice a mám na váz dotaz. Jedná se o příspěvek na péči(PP). Jde o to,když mi klient zemře 3 v měsíci máme si jako domov nechat celý PP (2000,-) nebo jenom poměrnou část k 3 v měsíci?? A pokud si máme nechat jenom poměrnou část tak zbytek mám odeslat zpět obci s rozšířenou působ.???? Obce v tom samy nemají jasno a každý mi říká něco jiného. Předem děkuji za odpověď Krejčová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krejčová,
zákon přesně neupravuje tento problém, ale domnívám se, že je nezbytné postupovat shodně s úhradou, kterou klient platí v domově pro seniory ze svého důchodu. To znamená, že zbytek příspěvku na péči v daném měsíci zůstává v sociálním zařízení. Přesto doporučuji odeslat tento dotaz ještě na Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.
S pozdravem Václav Krása