Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvěk na bezmocnost

Autor Radka Levová
Předmět Příspěvěk na bezmocnost
Dotaz

Dobrý den,od loňského ledna mám vysokou amputaci  nohy,důchod i průkaz ZTP mám,loni v září jsem si na radu dalšího amputáře zažádala o příspěvěk na péči,který mi nepřiznali.Mám dotaz,mohu si zkusit zažádat znovu a za jak dlouho?Děkuji za odpověď s pozdarvem Levová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Levová,

zažádat samozřejmě můžete, ale nejsem si jist zda uspějete. Musíte argumentovat tím, že nejste schopna nic přenášet, vlést do vany a podobně. Dělá vám potíže chůze a další a další argumenty, které musíte najít, abyste se žádostí uspěla.

S pozdravem Václav Krása