Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na péči v částečné nepřítomnosti

Autor Lenka
Předmět příspěvek na péči v částečné nepřítomnosti
Dotaz Dobrý den. Chtěla jsem se informovat. Syn se dostal do situace, že nezvládá každodenní dojíždění do školy cca 30km. Tak uvažujeme, že by byl nektere všední dny u babičky (je v důchodu ) a každý víkend se mnou. Já k tomu jsem v ID 2st. Na syna dostávám 2st. PNP. Tim pádem nemusím být hlášena na Úp a hrasit zdravotní a sociální pojištění. V tom případě, kdyby byl u babičky, kdo by bral Pnp, zda musím s ni sepsat smlouvu o poskytování péče. A kdo musí hradit zdravotní a sociální pojištění? a zda to musím ohlásit na Úp -příspěvek na péči. Doufám, že jsem to napsala srozumitelně Děkuji S pozdravem Lenka P.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

pokud by Váš syn nebyl trvale u babičky, pouze některé dny v týdnu, tak si vůbec nedělejte žádné starosti. Vůbec nikomu nic nehlaště, protože Vy zajišťujete péči jako hlavní pečující osoba. Babička je pravděpodobně ve starobním důchiodu a tak nemá vůbec smysl ji do systému péče zahrnovat. ÚP by Vám pouze zkomplikoval život. Ničeho nezákonného se nedoupouštíte.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji