Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přezkum PnP

Autor Irena Schutová
Předmět přezkum PnP
Dotaz

Dobrý den, v lednu 20012 jsem obdrželi rozhodnutí  ÚP o přiznání PnP IV. stupně platné  do roku 2014 pro dítě s diagnozou autismus. Dnes se ohlásil ÚP, že u nás musí provést sociální šetření a přezkoumat přiznání PnP. Prý podle zákona 108.  Jak a podle čeho by mohli rušit platnost stávajího rozhodnutí? Je pravdou, že naše rozdodnutí je uděláno ještě podle původní metodiky /36 bodů a ne 10/. Pátrala jsem na ÚP a nebyla jsem jediná. Já si snad pořídím ty Lurdy. Ale vážně přiznávám, že už nám dochází síly, neudělali jsme nic špatného, jen jsme si vzali do pěstounské péče dítě, které je postižené / dianozu dostalo až po letech pobytu u nás, a tak neobstojí obligátní tvrzení, že jsme přece věděli, do čeho jdeme/.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Schutová,

jsem opravdu šokován. jestliže v lednu Vám byl přiznán PnP ve IV. stupni a v únoru se někdo ohlásí na přezkum dávky, tak to považuji za neuvěřitelnou buzeraci. Prosím, abyste mě informovala o výsledku šetření, a to na můj mail v.krasa@nrzp.cz. Zároveň bych byl rád, abyste mi uvedla Vaše bydliště a případně telefon a souhlas e zveřejněním médiím.

S pozdravem Václav Krása