Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přechod z plného invalidního důchodu na starobní

Autor Baneš Ota
Předmět přechod z plného invalidního důchodu na starobní
Dotaz

Dobrý den, jsem poživatelem plného invalidního důchodu. Jde o nemoc z povolání s doplatkem do průměru. Chci se zeptat , zda musím žádat o starobní důchod a za jakých podmínek (jsem ročník 1947) .Také by mě zajímalo, jestli se starobní důchod vypočítává jenom z invalidního důchodu nebo i z doplatku do průměru. Děkuji za odpvěd´

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Baneši,

rentu budete pobírat do dovršení 65 let věku. Jako poživatel plného invalidního důchodu nemusíte žádat o starobní důchod, pokud si myslíte, že by nebyl vyšší než pobíráte nyní. Obávám se však, že při přiznání starobního důchodu byste mohl přijít o rentu.

S pozdravem Václav Krása