Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

potravinová alergie

Autor Daniela
Předmět potravinová alergie
Dotaz

Vážený pane Kráso,

 

chtěla bych Vám velice poděkovat za pomoc,kterou nám poskytujete a popřát Vám krásné Velikonoce.

 

Zároveň si Vás dovoluji požádat o radu.Dne 4.1.2012,jsem žádala o PnP na dcerku (7 let),z důvodu potravinové alergie ( sója,vaječný bílek,ořechy).Vzhledem k tomu,že sója je obsažena v téměř všech potravinách,je na mně dcerka plně závislá při přípravě stravy.Nemůže tedy chodit ve škole na obědy,tudíž ani navštěvovat družinu a účastnit se volnočasových aktivit.Vím,že jste tuto věc prosazovali při přípravě vyhlášky č.391/2011 sb..kterou se mění vyhláška č.505/2006 sb.,kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách,ve znění pozdějších předpisů.Na nás by se měl vztahovat § 1 uvedené vyhlášky.

 

Bohužel dne 3.4.2012 nám byla žádost o PnP zamítnuta.Dcerka dle posudkové lékařky nezvládá tyto životní potřeby:

d) stravování

h) péče o zdraví

 

S tímto rozhodnutím odmítám souhlasit neboť dcera na základě dietního omezení nemůže splňovat ani bod

i) osobní aktivity - nemá možnost dodržet denní program,vykonávat aktivity obvyklé věku a prostředí např.volnočasové aktivity.

 

Na základě tohoto rozhodnutí jsem využila možnosti vyjádřit se osobně k této věci na OSSZ,kde se budu snažit obhájit,že dcera nezvládá bod i) osobní aktivity a tudíž vybojovat PnP 1.stupně.

 

Chtěla bych Vás požádat o Váš názor na tuto věc.Myslíte,že bychom mohli uspět?

 

Děkuji

S pozdravem Daniela.

 

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Danielo,

úřad postupoval špatně. Nedržel se dikce § 1, odst. 4 vyhlášky č. 391/2011 Sb. Doporučuji Vám, abyste se odvolala. Odvolání se podává přímo na MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása