Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posouzení zdrav. stavu na PnP - Ossz

Autor Zdenka
Předmět Posouzení zdrav. stavu na PnP - Ossz
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

obracím se na Vás s dotazem, zda mám při odvolání PnP právo na kopii posouzení zdravotního stavu od OSSZ a i ze sociálního šetření ÚP. Je to nějak uzákoněno? A když ano podle jakého zákona. ÚP u nás mě do spisu nechal pouze nahlédnout a já si to vše nepamatuji a nemám se tak o co opřít při odvolání mé žádosti.

Děkuji moc, vážím si Vaší práce, přeji Vám hodně úspěchů v této práci a hlavně zdraví

Zdenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdeno,

samozřejmě, že máte právo na kopie všech šetření, která jsou provedena při posuzování nároku na PnP. Vyplývá to ze zákona o sociálních službách, ale především ze zánona o správním řádu. Máte také právo se k těmto šetřením vyjádřit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.