Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pnp DOTAZ

Autor Radka
Předmět Pnp DOTAZ
Dotaz Dobrý den,chtela bych se Vas prosim zeptat,zda je mozne,kdyz pobiram na dceru pnp 2.stupne a mobilitu,ktere mi konci prosinec 2018,budu podavat novou zadost dale neuznat?Dcera po OSD bude nastupovat do 1.tridy s p.asistentkou,budu ji cca 50 km denne dovazet do skoly,zdrav.stav je stejny,obavam se toho,aby ze prispevek nebude priznan,jinac bych dceru musela dat do ZS,ktera je pobliz,ale pro dceru je lepsi jiz zminovana ZS.Jedna se o to,ze je nyni zapis do ZS a ja nevim,pokud mi prispevek neuznaji,jak bychom to financne zvladli,myslim dojizdeni.Myslite,ze pokud pnp mam priznane,a stav je stejny ze by nemel byt problem o jeho prodlouzeni?Dekuji moc za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radko,

není důvod, proč by Vám nebyl prodloužen příspěvek na mobilitu, případně příspěvek na péči II. stupně. To, že dcera nastupuje do 1. třídy tak spíše zdůrazňuje potřebu těchto dávek. Nezapomeňte si dát včas žádost o prodloužení a nemělo by se nic dít.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji