PNP + zaměstnání +družina

Dobrý den pane Kráso,   jelikož jsem v diskusi nenašla jasnou odpověď na můj dotaz, obracím se na vás. Mám PNP na postiženého syna . Dotazy  zní.. jak může rodič pobírající PNP pracovat /omezeně , neomezeně/? a je lepší ŽL nebo DPP? na jak dlouho může rodič denně dítě zaslat do školky a později / v ZŠ/ do družiny?   Tyto dotazy mi bohužel pracovnice na ÚP nebyly schopny sdělit. Děkuji moc za vaši odpověď, Radka Přibková PS: Drobný příspěvek určitě zašlu. :-)  
 
Radka P?ibková

Vážená paní Přibková,

rodič, pobírající PnP nemá ze zákona žádné omezení svých pracovních aktivit. Důležité je, aby zvládl všechny potřeby, které musí vykonávat jako pečující osoba pron své dítě. Část péče může svěřit poskytovateli sociálních služeb nebo osobám blízkým. Důležité je, aby prokázal, že dítě se zdravotním postižením má zabezpečenu nejen základní obsluhu, vzdělávání, kontakt se svými vrstevníky a podobně.

S pozdravem Václav Krása

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.