Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

platba dávek osobám o pečujícím

Autor Křížová Ilona
Předmět platba dávek osobám o pečujícím
Dotaz Dobrý den, otec je opatrovníkem a zákonným zástupcem syna s DMO který je zbaven svéprávnosti a já jsem zde jako osoba o něj pečující .Příspěvek na péči obírá otec .Bylo mi zděleno že na základě této informace nemám nárok na doplatek životního minima a příspěvek na bydlení i když mi otec z této dávky nepřispívá pomáhám je to bratr .Děkuji za odpověď Křížová Ilona

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Křížová,

především byste měla oznámit na ÚP, že otec vašeho syna není hlavní pečujícícm osobou, tou jste Vy a tudíž by příspěvek měl být zasílán Vám. Dále PnP není počítán do příjmu společně posuzovaných osob, a tak pokud nemáte jiný příjem, tak samozřejmě máte nárok na dávky hmotné nouze, to znamená na příspěvek na bydlení a doplatek do životního minima.

Nevím zda je syn již dospělý a pobírá ID. ten se samozřejmě do příjmu společně posuzovaných osob počítá. To je možná důvodem, proč nemáte nárok na dávky hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu.