Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Péče o syna s AHD

Autor lada
Předmět Péče o syna s AHD
Dotaz

Dobrý den,

potřebovala bych se celodenně starat o syna s ADHD a cukrovkou, dle doporučení lékařů potřebuje syn neustálý dohled a pomoc. Jsem v invalidním důchodu II. stupně, a tudíž nemám mnoho prostředků.  Musím zůstat doma a normální práci ze dravotních důvodů nezvládám.Na syna beru  3000 jako příspěvek na péči. Mám nárok na péči o osobu blízkou, abych mohla zůstat doma a být mu kdykoliv k dispozici, pokud bude potřebovat.

Syn dostal nedávno inzulínovou pumpu, ale s tím, že na něj budu dohlížet.

děkuji velice za odpověď

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lado,

příspěvek na péči o osobu blízkou nahradil příspěvek na péči, který na syna pobíráte. Jediná možnost je požádat o zvýšení příspěvku na péči, případně požádat o příspěvek na bydlení, pokud náklady na bydlení přesahují 30 %  příjmů osob žijících v domácnosti, přičemž příspěvek na péči se do příjmů nezapočítává.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.