Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pece o osobu blizkou ,zapocet do duchodu

Autor Hana
Předmět pece o osobu blizkou ,zapocet do duchodu
Dotaz

Dobry den, mam 6 leteho autistickeho syna,kvuli nemu nemam moznost jit do bezneho zamestnani a na polovicni uvazek nestihnu kvuli dojizdeni vyzvednout deti ze skoly. Nechci pobirat prispevek na peci ,ale rada bych ,aby se mi leta,ktera ted venuji peci o syna a jeho integraci do bezneho zivota,zapocitavala do duchodu. Jsem samoplatce pojisteni,ale je to pro me dost nakladova polozka,kterou bych radeji vyuzila pro potreby deti. Pry je mozne jedine zadat o prispevek na peci a az po jeho schvaleni se mi tato doba bude tak pocitat. Neni jina moznost,prave bez prispevku ? Dekuji za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

skutečně není možné dosáhnozut toho jiným způsobem než přiznáním příspěvku na péči, abyste byla zdravotně pojištěna a současně Vám byla péče započítávána do odpracované doby. Toto platí teprve tehdy pokud Vašemu synovi bude přiznán příspěvek na péči ve II. až IV. stupni. U dítěte do 18ti let je pečující osoba zdravotně pojištěna a péče je jí počítána do odpracovaných let i v případě přiznání I. stupně míry závislosti.

S pozdravem

Václav Krása

    Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji