Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

péče o matku a neplacené volno

Autor Hana Rysová
Předmět péče o matku a neplacené volno
Dotaz Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jaké jsou možnosti abych mohla pečovat o mou nemocnou matku.Jsem zaměstnaná,ale ráda bych se jí věnovala celý den,protože to v současnosti potřebuje,Má spoustu diagnoz,je minim.pohyblivá.V současné době máme zažádáno o zvýšení příspěvku.Výpověď v zam.se bojím dát,protože je mi 54let a těžko potom budu hledat zaměstnání a do důchodu mám ještě 7let.Slyšela jsem že mi zaměstnavatel může dát neplacené volno.Zajímalo by mě na jak dlouho a jak je to s placením soc.a zdrav.pojištění.zda se potom mohu vrátit na stejné místo a jak se doba péče započítává do výměry důchodu.Děkuji předem.Přeji krásný den Rysová Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Rysová,

vaše matka by si měla požádat na ÚP o příspěvek na péči. Pokud ji bude přiznán PnP ve II. a vyšším stupni, můžete o ni pečovat, budete zdravotně pojištěna a péče Vám bude započítávána do odpracovaných let.

S pozdravem Václav Krása