Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Osobní asistence

Autor Jarmila Mistatová
Předmět Osobní asistence
Dotaz Dobrý den , pane Krása, již jste mi jednou dobře poradil. Prosím ještě o odpovědi na několik otázek. Poradil jste mi, abych smlouvu o osobní asistenci s mým tatínkem donesla na úřad práce. 1. Je tím myšlen úřad práce, kde má zažádáno o PnP nebo Úp, kde se sprostředkovává zaměstnání? 2. Zřejmě nedostanu neplacené volno v zaměstnání. Půjdu tedy na ÚP na podporu, protože tatínkovi zatím nebyl přiznán PnP a musím se o tatínka starat, přičemž i finanční nároky stoupají. Po přiznání PnP to mám ohlásit na pracovním úřadu ? Nechci totiž vypadat jako zlatokopka. 3. Musím mít nějaké odborné vzdělání, pokud bych chtěla být osobní asistentkou u někoho cizího ? Velmi Vám děkuji předem za odpovědi a Váš vzácný čas Jarka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mistatová,

já jsem Vám neříkal, že máte mít smlouvu s vlastním tatínekm, ale pouze prohlášení, že jste hlavní pečující osobou. ÚP je pouze jeden, kde se současně žádá o PnP nebo jste zde vedena případně jako uchazečka o zaměstnání. je možné, že má oddělené pracoviště ve Vašem městě, ale je to pořád jeden úřad. Nemusí potom nikam nic hlásit.

S pozdravem Václav Krása