Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Operace

Autor Dagmar
Předmět Operace
Dotaz

Dobrý den ,chtěla bych Vás poprosit  ,zda mi můžete odpovědět na můj dotaz.Pečuji o mou maminku,která pobírá příspěvěk na bezmocnost 8000.,,který mi dává,jelikož kvůli jejímu zdravotnímu stavu jsem se musela vzdát svého zaměstnání, a zůstala jsem s maminkou doma.V měsíci říjnu má jít na operaci kolene a poté do nemocnice na rehabilitaci.Takže bude asi měsic nebo dva  v péči zdr.zařízení.Ráda bych věděla,zda jí odeberou na tu dobu ten příspěvěk-8000.,-,který je mým jediným příjmem,nebo zda jí bude ponechán a já si na tu dobu budu muset sehnat nějakou brigádu ,abych měla z čeho žít.Za Vaší odpovědˇ Vám předem děkuji.Dagmar

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmaro,

pokud Vaše maminka bude ve zdravotnickém zařízení déle než 30 dní, jste povinna to oznámit na odboru sociální péče, který mamince vyplácí PnP. Sociální odbor pozastaví výplatu PnP. V takovém případě Vám doporučuji sehnat si nějakou brigádu, nebo se evidovat na úřadu práce a požádat o dávky hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása