Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolání nebo nová žádost

Autor Všetečková Eva
Předmět odvolání nebo nová žádost
Dotaz

dobrý den, dnes jsme převzali rozhodnutí o uznání bezmocnosi II stupně pro babičku. MěÚ uznal 29 bodů a posudkový lékař 23 bodů. Vzhledem k potřebě celodenní péče se ptám, zda je lepší odvolat se, nebo napsat novou žádost nebo nechat být, aby nebyla bezmocnost úplně zrušena. Je také možné změnit obvodního lékaře v průběhu odvolání? Bude se hodnotit podle papírů, nebo probíhá i kontrola pacienta. Je někde napsáno, jak postupovat při odvolání ? Psala jsem dlouhý dopis, ale vypadl mi internet, tak teď už zkracuji na minimum . Babičce příští měsíc bude 80 let, určitě ji nedáme do ústavu.  Přeji hezký den Všetečková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Všetečková,

nerozumím tomu, proč byl babičce přiznán II. stupeň, když sociální šetření stanovilo 29 úkonů, které Vaše babička nezvládne. Názor posudkového lékaře by neměl být rozhodující v této věci. Doporučuji, abyste se odvolala ke Krajskému úřadu s tím, že Vaše argumentace by měla poukázat především na rozpor mezi jednotlivými posudky, přičemž i posudkový lékař se se svým rozhodnutím přibližuje k hranici 24 bodů, nad kterými už je nárok na III. stupeň míry závislosti. Odvolání se podává prostřednictvím orgánu, který rozhodl ve Vaší žádosti.

S pozdravem Václav Krása