Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mimořádné výhody

Autor Iva Franková
Předmět mimořádné výhody
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

v listopadu 2009 jsem si zažádala o poskytnutí mimořádných výhod. Dnes mně přišlo rozhodnutí takto : poskytnout mimořádné výhody I. stupně od 23.11.2009 s platností neomezenou. Jde o zdravotní postižení uvedené v odst.1/, písm. f) přílohy č.2 k vyhl.č.182/1991sb. jde o zdravotní postižení podstatně omezující pohybovou schopnost.

Zajímalo by mne jaké mimořádné výhody to jsou. Jsem majitelka osobního vozidla,mohu na základě tohoto rozhodnutí obdržet označení vozidla O1 pro parkování na vyhrazeném místě?

Děkuji za odpověď.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Franková,

vyhody I. stupně jsou popsány v 1. odstavci přílohy č. 3, vyhlášky č. 182/1991 Sb. Jedná se o přednost v dopravních prostředcích veřejné dopravy a při vyřizování na úřadech. Nemáte právo na přidělení označení O 1.

S pozdravem

Václav Krása