Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mimořádná okamžitá pomoc

Autor Svobodová
Předmět Mimořádná okamžitá pomoc
Dotaz Dobrý den, prosím o radu. Před dvěma a půl lety jsme zakoupili auto z příspěvku na motorové vozidlo. Nyní vznikla vážná závada motoru a oprava je velmi drahá. Auto využíváme k dopravě ZTP/P jedenáctileté dcery. Pobíráme dávky hmotné nouze a proto jsme požádali o mimořádnou okamžitou pomoc na opravu auta. Nyní už vím, že je dávka zamítnuta,ale rozhodnutí mi nechtějí vydat dokud nedoložíme ještě výpis účtu za září a další doklady. A to že už jsme jich museli doložit spoustu. Celé jednání trvá už pět týdnů a od podání žádosti dva týdny. Požádali jsme 30.8.2015. Celé mě na tom zaráží, že musím dokládat co dělám s příspěvkem na péči, když se tento příspěvek nepočítá do příjmu rodiny. Platím hodně peněz za osobní asistenci a svoz do školy, takže doložit není problém ,ale pokud nedoložíme výdaje na školu za září, tak mi nevydají rozhodnutí. Moje otázka tedy zní, jestli při žádosti o tuto dávku musím dokládat nač jsem využila příspěvek na péči. Nepracuji a když dcera po obědě přijede ze školy tak o ni celý den pečuji já. Dokonce jsem musela říci na co jsem využila příspěvek o prázdninách. Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

zákon bohužel stanoví, že ÚP má právo kontrolovat využití příspěvku na péči. Je potřeba, abyste doložila využití příspěvku. Stačí, když napíšete například, že jste poskytovala péči tolik a tolik hodin denně a vzhledem k tomu, že nemáte vlastní příjmy, peníze jste vyuřžila pro nákup nezbytných potřeb pro sebe.

Pokud by byly nějaké problémy, vypiště celý příběh na můj mail: v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji