Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lhůta k sepsání ID

Autor Vanda
Předmět Lhůta k sepsání ID
Dotaz

Dobrý den,zažádala jsem si o ČID 15.7. Z OSSZ mi přišly tiskopisy k vyplnění praktickou lékařkou, které jsem jí předala už 24.7. Do dnešního dne tyto papíry praktická lékařka nesepsala. Připadá mi to divné. Prosím Vás, jakou lhůtu má praktický, nebo obvodní lékař k sepsání tiskopisů pro ČID, PID a odeslat je zpět na OSSZ, ČSSZ?  Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vando,

lékař by měl tyto dokumenty vypracovat co nejdříve. Žádná lhůta není stanovena, protože to není správní úkon, přesto se předpokládá, že tisky vyplní co nejdříve. Doporučuji Vám vstoupit k jednání s ČSSZ, upozornit je na tuto skutečnost a požádat je o radu jak v této situaci postupovat.

S pozdravem

Václav Krása