Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Inval.důchod

Autor Malá
Předmět Inval.důchod
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu jak postupovat a co by bylo v mé situaci výhodnější.V březnu mi odebrali důchod I.st.,podle posouzení LPK jsem nedosáhla na procenta-vypočetli mi pouze 30%, měla jsem pouze podle MR z 2006 dvě skříplé ploténky.-bohužel podle lék.zpráv mé ošetřející lékařky,které byly již staršího data,a od té doby se můj stav podstatně zhoršil.23.května jsem znova prošla vyšetřením na mag.rezonanci,kde se mé onemocnění páteře zhoršilo a zjistilo se,že jedna ploténka úplně zanikla a dvě jsou značně poškozené.Před novým vyšetřením jsem ve lhůtě podala mánitku,kde jsem též neuspěla.Novou zprávu jsem v době posuzování ještě neměla k dispozici,neboť objednání na MR trvá velmi dlouho.S odebráním důchodu nesouhlasím a proto chci podat žalobu k soudu,aby ve věci rozhodl,avšak mám obavy,aby soud neposuzoval pouze staré lékařské zprávy,podle nichž rozhodovala LPK a tak jsem nyní před rozhodnutím,zda podat žalobu k soudu a nebo znovu požádat o přiznání ID.

                                                                                                    Děkuji Malá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Malá,

pokud byste chtěla podat novou žádost o přiznání ID, tak je nejprve potřeba dokončit odvolací řízení proti rozhodnutí, které napadáte. Proto je nezbytné nejprve podat správní žalobu ke Krajskému soudu. POkud neuspějete se žalobou, tak teprve potom můžete podat žádost o nové přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása