Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

informace

Autor Blanka Kulhánková
Předmět informace
Dotaz

Dobrý den,

chtěla jsem Vás poprosit o radu. Jsem od ledna v plném invalidním důchodu,protože jsem po autonehodě. Je mi 28 let,zatím jsem na invalidním vozíku a i když mám povolené francouzské hole,moc je nepoužívám,protže mám problémy s nohou a bolí to,víc využívám ten vozík a také mě čeká další operace,protože ta noha je pořád zlomená a nehojí se. Chci se zeptat,jaké výhody můžu uplatnit,na jaké mám nárok?

Moc děkuji za odpověd a pomoc.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kulhánková,

dostavte se na odbor sociální péče Vašeho města a oni by Vám měli poradit. V zásadě můžete požádat o průkazku ZTP nebo ZTP/P.  Pokud jej obdržíte,  budete moci si požádat o dávku na nákup motorového vozidla, o příspěvek na provoz motorového vozidla nebo o příspěvek na bezbariérovou úpravu bytu. Zároveň můžete požádat o příspěvek na péči. O všem by Vás měli informovat na oddělení sociální péče.

S pozdavem Václav Krása