Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na vyplácení příspěvků nebo důchodů

Autor zdenek
Předmět dotaz na vyplácení příspěvků nebo důchodů
Dotaz

chtěl bych se zeptat na vaše včerejší vystoupení v hlavních zprávách tv prima ,,, zaslechl jsem jen malou část reportáže o nějakém nevyplácení peněz pro tělesně postižené , ale nevím zda šlo o důchody či příspěvek na péči ,,,,, vyjadřoval se k tomu i otakar motejl , ale vážně nevím o co tam šlo ,,, jsem vozíčkář  ve III. skup.  ,, potřebuji stálou péči a tak mám poněkud obavu o mou existenci , nedostat zaplaceno dva a více měsíců by pro mne bylo hodně dramatické ,,, v archivu zpráv tv prima o to ještě není zmínka a tak se obracím na vás o nějaké informace oč vlastně jde ,,,,,,,

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zdeňku,

nemusíte se ničeho obávat. Reportáž se týkala osob, které jsou uznány III. stupněm invalidity, a protože nemají odpracován potřebný počet let nemají nárok na výplatu invalidního důchodu. 

S pozdravem 

Václav Krása