Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz ID a starobní

Autor Karásková Jana
Předmět dotaz ID a starobní
Dotaz

Vážený pane Kráso mám takový dotaz. Bratr je od r. 2002 po těžkém pracovním úrazu (autonehodě) v plném invalidním důchodu. V červenci 2008 mu nastala doba do odchodu do starobního důchodu. Musí přejít do starobního důchodu, i když by po příp. přepočtu starobní důc hod mu vycházel nižší než dosavadní invalidní? Děkuji Vám za laskavost a podání zprávy.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Karásková,

zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění říká, že pojištěnci se vždy přizná důchod, který je pro něj výhodnější. Váš bratr nemusí žádat o starobní důchod a bude mu nadále vypláce plný invalidní důchod.

S pozdravem Václav Krása