Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor franta
Předmět dotaz
Dotaz

dobry vecer pane Krasa mel bych dotas jsem veden na uradu prace jako uchazec o zamestnani s invalidnim duchodem prvniho stupne a tet mi skoncila podporci doba vyplaceni davek tak bych se chtel zeptat jestli nebo kdo me tet bude platit duchod mi nestaci na vsechny poplatky predem dekuji za odpoved naschledanou

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Franto,

pokud máte malý příjem z ID, tak můžete požádat ÚP například o dávku příspěvek na bydlení. Pokud mátže průkazku ZTP tak můžete požádat o příspěvek na mobilitu a případně zkusit požádat o příspěvek na péči, pokud potřebujete pomoc druhé osoby.

Vše vyřídíte na ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.