Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Dana Vaňková
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý  den Pane Krása mam několik dotazů,ale začnu postupně.V současné době jsem už částečně invalidní jelikož jsem byla před komisí minulý měsíc a plný důchod mě byl odebrán,to že mám nějaký zdravotní hendikep se nestydím a chtěla jsem se zařadit do pracovní společnosti jako zdravý občan mě nepřipadá nic zvláštniho akorát argument Pani doktorky mě vyrazil dech.Když se člověk snaži i s tím postižením co  má pomáhat živit rodinu jak je možné vzít mu důchod na základě práce při PID.Nežádala jsem žádné sociální výhody ale naopak jsem si našla práci na doma jako počítačový analitik což mě umožňovalo si určit práci podle potřeby.Mám by failed surgery synrom a s tim učité vylučovací potíže, neohnu se a nesedím v pravém úhlu jelikož mě brní nohy  a nemohu vstát nosím 2 francouzké hole a ortézu na pravé noze..S nažím se udržovat abych byla co nejvíce soběstačná a má rodina neměla se mnou velké obtíže.Pani doktorka si zřejmě mysli že to vše je pohádka takže bych chtěla vidět jí jak by ona se k tomu postavila , nejde mi o PID ,ale o to že na základě PID jsem měla práci a ta skončila odejmutím PID proč tohle všechno musí podstoupit lidi kteří se též chtějí zapojit do práce a dělějí vše proto aby jejich zdravotní postižení nebylo vidět.Nešlo by aby náš stát začal taky rochu přemýšlet o tom jak se nám žije.                                    Dana Vaňková                                                                                                                                                        

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vaňková,

proti rozhodnutí o odejmutí PID nelze podat odvolání pouze žalobu.  V tomto směru Vám doporučuji, abyste se poradila se svým ošetřujícím lékařem. Pokud se rozhodnete žalobu podat může Vám pomoci právní poradna NRZP ČR tel: 266 753 427.

 

S pozdravem.

Václav Krása