Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor orchideová Věra
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, Ráda pošlu příspěvek na kOnto pomoci, třeba pravidelně. Trpím schizofrenií, 7x jsem byla hospitalizovaná. Dostala jsem PID a první stupeň příspěvku na péči. Poslední dobou se můj stav zhoršil,nedbám o osobní hygienu, byt mi uklízí staří rodiče, vzala jsem si pečovatelku. Nevím jak brát léky, jednou jsem jela městským autobusem úplně jinam, celý den mě rodiče hledali - vůbec se neorientuji. Mohu podle Vás žádat o zvýšení příspěvku na péči na II.stupeň? děkuji orchideová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Orchideová,

pokud se Váš zdravotní stav zhoršil, tak Vám doporučuji, abyste si podala žádost o zvýšení příspěvku na péči. Žádost se podává na ÚP. Doporučuji Vám, abyste k žádosti přidala zprávu Vašeho odborného lékaře o zhoršení Vaší nemoci. Pokud se žádostí neuspějete, neváhejte s odvoláním.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz