Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doba trvání posouzení stupně závislosti

Autor Martina Tomášková
Předmět Doba trvání posouzení stupně závislosti
Dotaz

Dobrý den,

žádám Vás o radu. Mám dceru které je 3,5 roku. Máme Epilepsii, od narození nám záchvaty poškodili mozek ,nechodí,nenají se sama, nočník nic jí to neříká - podle psychologů jsme na 10 měsíců . Do tří let nám byl přiznán I. stupeň závislosti....Teď čekáme na posouzení stupně opět.... jenže od října se stále protahuje,než paní Mudr. přišli potřebné dokumenty atd.. už je únor...stále se nic neděje ...času je asi na vše dost, ale jak je popohnat je to nějak možné? chápu že mají asi dost práce, ale my také musíme jíst , jezdit s dcerou k lékařům... a na to mi opravdu 4900 Kč mesíčně nestačí na její potřaby. Ať se obrátím na úřady , pokáždé mi řeknou : nebojte rozdíl Vám později doplatíme.  co mám dělat, když nemůžu jít do práce? Osobní asistentku si dovolit nemůžeme  a Martinka potřebuje celý den péči.  Je možné popohnat příslušné úřady? co tak vím že nás není zrovna málo co stále čekají.   Děkuji za odpověd  s pozdravem Martina Tomášková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tomášková,

úřady je možné popohnat, ale zase jen stížností jinému úřadu, takže to je nekonečný kolotoč. Můžete podat stížnost krajskému úřadu pro nečinnost správního orgánu, který vyřizuje Vaší žádost. V extrémním případě je možné podat žalobu ke krajskému soudu pro nečinnost úřadu. Obávám se, že tím by se nic moc nevyřešilo. Doporučuji, abyste pořád úředníky otravovala.

S pozdravem

Václav Krása