Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Asistent v nemocnici

Autor Mirek
Předmět Asistent v nemocnici
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso, mám dotaz ohledně asistenta při hospitalizaci v nemocnici. Čeká mě operace a 2-3 denní (pokud nebudou komplikace) pobyt v nemocnici. Jsem po úrazu pateře částečně ochrnutý a nemám ruce. A teď mi jde o to, jestli mohu mít s sebou svého asistenta alespoň během dne (od ranní hygieny až do večerního uložení ke spánku), protože mi je jasné, že zdravot. personálu je málo a těžko po nich mohu chtít, aby se mi věnovali na úkor ostatních pacientů. Sám si nic neudělám, a proto bych byl klidnější, kdybych tam někoho mohl mít jen pro sebe. Takže jak to je, mám nárok na asistenta při hospitalizaci anebo to záleží jen na jednotlivých oddělení jestli toto umožňují? Předem děkuji za odpověď a přeji pevné zdraví. Mirek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mirku,

určitě můžete mít u sebe asistenta a je potřeba to pouze domluvit s nemocnicí. je to však běžná praxe u lidí, kteří mají minimální pohyblivost. Dokonce je možné a nemocnice to tak dělá, že zajistí pro asistenta ubytování. Ubytování byste však musel platit.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.