Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

asistent sociální péče

Autor Olga
Předmět asistent sociální péče
Dotaz Dobrý den, z předchozích dotazů jsem vyčetla, že asistent sociální péče si ze svého "příjmu" neplatí zdravotní ani sociální pojištění.( je hlavní pečující osobou) a neplatí ani daně z tohoto příjmu. Chci se zeptat, jsem li nyní na úřadu práce, a začnu vykonávat služby (pracovat jako asistent sociální péče) budu muset ukončit evidenci na Úp. a pokud ano a budu dostávat "příjem" z této činnosti, můžu-li si ho nechat zdanit. Respektive můžu-li si chtít nechat tento příjem zdanit a to z důvodu odpočtu na děti, které bych si tímto ráda uplatnila. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Olgo,

jiná situace je, pokud osoba blízká pečuje o člena rodiny a je jako hlavní pečující osoba. Ta nemá žádné příjmy z této péče, protože PnP jde zásadně za klientem. Předpokládá se však, že klient, rodinný příslušník, poskytuje prostředky ze svéhom PnP pečující osobě, která je má jako prostředky na obživu. Tyto prostředky se skutečně nedaní a neplatí se z nich pojištění a pečující osoba je zdravotně a sociálně pojištěna. Pokud však budete provádět asistenta sociální péče profesionálně, tak především musíte být registrována na KÚ a potom Vaše příjmy, pokud překročí 12 000,- korun měsíčně, jsou zdaněny a platíte z nich zdravotní a sociální pojištění. Pak byste nebyla v evidenci ÚP a fungovala byste vlastně jako OSVČ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji