Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Artroza

Autor Marcela M.
Předmět Artroza
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nemám nárok na částečný invalidní důchod. Je mi 35 let, před 5 lety byla zjištěna artroza obou kolen , a doktor mi řekl, podle rentgenu,  že mám kolena tak o deset let starší než jsem já. Podstoupila jsem operaci vazů,  protože mám nohy do X, tak aby se prý kolena dál tolik neopotřebovávali. Nyní chodím už pět let na injekce , které mi bolest na půl roku vždy utlumí. Mám artrozu 2-3 stupně. Děkuji za odpověď , hezký den Marcela M.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

obávám se, že Vaše onemocnění není takové, aby Vám byl přiznán ID.

S pozdravem Václav Krása