Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

2. stupeň

Autor Helena Neumeistrová
Předmět 2. stupeň
Dotaz

Dobrý den,

moji dceři byl přiznán 2. stupeň postižení zároveň dostala příspěvek na mobilitu a byl nám vydán průkaz ZTP/P, chtěla jsem se tedy zeptat zda nemáme nárok na 3. stupeň postižení.

Děkuji za odpověď Neumeistrová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Neumeisterová,

příspěvek na péči charakterizuje míru závislosti na péči jiné osoby a hodnotí se zcela jinak než nárok na průkaz ZTP/P. To znamená, že přiznání průkazu ZTP/P neznamená přiznánání vyššího stupně příspěvku na péči. Samozřejmě si můžete požádat o zvýšení stupně PnP, ale, vzhledem k tomu, že hodnocení je charakterizováno jako společné, může Vám být například snížen průkaz ZTP/P na ZTP. Záleží na Vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.