Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutý příspěvek na motorové vozidlo - různé posouzení

Autor Ondřej Oharek
Předmět Zamítnutý příspěvek na motorové vozidlo - různé posouzení
Dotaz Dobrý den, chci se zeptat jen krátce na věc na kterou jsem zatím odpověď nenašel. Před měsícem mi byl zamítnut příspěvek na motorové vozidlo. Již v minulosti mi byl již příspěvek na auto i jeho zvláštní úpravu odvolací komisí přiznán ale nyní jsem vrátil poměrnou část jelikož jsem nedodržel 10 letou lhůtu z důvodu nepojízdného vozidla na který mi byl příspěvek přiznán. Mám DMO s postižením hlavně dolních končetin a invalidní důchod 2. stupně a průkaz ZTP. Můj dotaz tedy zni: Je možné příspěvek při druhé žádosti zamítnout když mi byl v minulosti již přiznán navíc když mám nemoc která je evidentně nevyléčitelná tudíž se zdravotní stav nemůže zlepšit či spíše postupem času zhoršit? Odvolací komise tehdy uvedla že se jedná o těžkou vadu pohybového a nosného systému a při druhé nynější žádosti posudkový lékař uvedl že se o takovou vadu nejedná. Děkuji za odpověď Ondřej Oharek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Oharku,

je to velmi zvláštní. Co je však důležité, od 1. 1. 2018 byla zkrácená lhůta pro opětovné přiznání příspěvku na nákup motorového vozidla na 7 let. Jde o to, zda jste nevracel více, než jste měl.  Měl jste se odvolat proti rozhodnutí, bohužel odvolací lhůta je pouze 15 dní. Takže, pokud jste se neodvolal, doporučuji podat novou žádost a po té se odvolat, případně podat správní žalobu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji