Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamitnutí žádosti o příspěvek na auto

Autor Martina P.
Předmět Zamitnutí žádosti o příspěvek na auto
Dotaz Dobrý den, máme invalidní babičku, která měla před 4mi lety mozkovou mrtvici, kdy ochrnula polovina těla.Část nohy i ruky se podařilo dát částečně do pohybu, ovšem není samozřejmě samostatná, bydlí v domě seniorů bez ošetřovatelů. 4x týdně ji jezdíme koupat, zajišťujeme veškeré lékaře, nákupy jak potravin, tak léků, masáže, rehabilitace a cokoliv, co je zrovna potřeba. Před měsícem jsme si zkusili podat žádost, ale byla nám zamítnuta s tím, že babička není dostatečně ochrnutá nebo ji nechybí končetina. Kdyby se nám nepokazilo auto, nežádali bychom. Děkuji za vaši odpověď, jak máme dále postupovat nebo co udělat. Dobu odvolání jsme již bohužel prošvihli.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

doporučuji Vám, abyste se Vaše babička odvolala. Odvoláním musíte poslat do 15 dnů od doručení rozhodnutí o zamítnutí žádosti. Odvolání musíte poslat přes Krajský ÚP , který vydal rozhodnutí, ale adresovat jej musíte na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Je nezbytné, abyste do odvolání napsali, že Vaše babička nezvládá chůzi venku a nemůže vůbec chodit po schodech. Do odvolání musíte především uvést, co babička nezvládá. Například jízdu veřejnou dopravou, chůzi a podobně. Pokud byste neuspěli s odvoláním, doporučuji Vám podat správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji