Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí příspěvku na auto

Autor Kateřina Langhansová
Předmět Zamítnutí příspěvku na auto
Dotaz Dobrý den, prosím o pomoc. Dcera 6 let má Smith-magenis syndrom. Příspěvek na péči má stupen IV a průkazku ZTT/P. Chodit může ale k té diagnoze mimo jiné patří i spánková porucha takže ujde kousek a za chůze usíná, proto jí vozim v kočárku ale mám ještě další děti a s dcerou dost často cestujem k lékařům. Do toho má záchvaty vzteku takže často v té hramadné dopravě "bojujem". Příspěvek na auto byl zamítnut, odůvodnění- že dcery zdravotní stav nesplnuje nárok na dávku. Kdy si mohu zkusit zažádat znova? A myslíte že dcera ty kritéria splnuje? Děkuji moc za odpověd a přeji hezký den. Katka Langhansová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Langansová,

doporučuji Vám, abyste podala žádost asi půl roku po zamítnutí žádosti. Dále Vám doporučuji, pokud se žádostí opět neuspějete, abyste podala odvolání a případně i správní žalobu. Musíte zkrátka bojovat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji